• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Makyajda İlkbahar Renkleri ve Trendleri

Makyajda İlkbahar Renkleri ve Trendleri

Makyaj yapımı ve makyaj malzemelerinin renkleri mevsimsel olarak değişiklik göstermektedir. Kış aylarında soğuk havanın ve kar yağışının etkisi ile daha mat, suya dayanıklı ürünler kullanılması gerekmektedir. Yaz aylarında ise güneşli havanın etkisi ile daha hafif sanki hiç makyaj yapılmamış gibi görünen makyaj malzemeleri kullanılmaktadır. Yaz aylarında sıcak havanın etkisi ile kullanılan makyaj malzemeleri ciltte yapışkan […]

Makyaj yapımı ve makyaj malzemelerinin renkleri mevsimsel olarak değişiklik göstermektedir. Kış aylarında soğuk havanın ve kar yağışının etkisi ile daha mat, suya dayanıklı ürünler kullanılması gerekmektedir. Yaz aylarında ise güneşli havanın etkisi ile daha hafif sanki hiç makyaj yapılmamış gibi görünen makyaj malzemeleri kullanılmaktadır. Yaz aylarında sıcak havanın etkisi ile kullanılan makyaj malzemeleri ciltte yapışkan bir his yaratmakta ve genellikle göz makyajlarında akmalar görülmektedir.

Sonbahar da ise daha kahve ve kuru yaprak tonlarındaki makyajlar geçerliliğini uzun süre korumaktadırlar. Mevsimsel olarak değişiklik gösteren makyaj yapımı ve kullanılan makyaj malzemesindeki renkleri ile tüm mevsimlerde yapılacak olan makyaj hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Son olarak makyajda ilkbahar renkleri, açık tonlar, turuncu, pembe, lila gibi renkler hem far hem de ruj olarak en fazla kullanılan renkler arasında yer almaktadır.

[ads2]İlkbaharda göz makyajında buğulu bakışlar elde etmek için daha hafif göz makyajı yapılması gerekmektedir. Eyeliner yardımı ile gözlerinizde anında etkili bir bakış yaratabilirsiniz. Beyaz tenli bayanlar ilkbahar makyajında en rahat olan bayanlardan olmaktadırlar. Tüm pastel tonlarını ciltlerinde uygulayabilmektedirler.

İlkbahar mevsiminde renkli göz ve dudakları sıklıkla göreceksiniz. Mor rengi bu ilkbahar da bayanların makyaj çantasının içerisinde bulunması gereken en önemli renkleri arasında yer almaktadır. Göz kalemi, eyeliner, rimel yâda ruj mutlaka mor tonlarda makyaj yapmanız sizleri ilkbahar makyajında bir adım öne geçirecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?