• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İitihaplı Sivilce Nasıl Kurutulur ?

İitihaplı Sivilce Nasıl Kurutulur ?

Sivilcelere çözüm bulmak için birçok maske ve yöntemler denemekteyiz. Sivilce sorunlarını bayan, erkek, genç yaşlara sahip tüm insanlar yaşamaktadır. Sivilcelerin oluştuğu dönemde sivilceleri sıkmak oldukça tehlikelidir. Sıkılan sivilceler cildinizde iz bırakabilir yâda iltihaplı olan bir sivilce sıkıldığı anda daha fazla sivilcenin çıkmasına neden olabilmektedir. Ergenlik döneminde başlayan sivilceler ileriki yaşlarda sorun olmaktadır. Ergenlik döneminde ortaya […]

Sivilcelere çözüm bulmak için birçok maske ve yöntemler denemekteyiz. Sivilce sorunlarını bayan, erkek, genç yaşlara sahip tüm insanlar yaşamaktadır. Sivilcelerin oluştuğu dönemde sivilceleri sıkmak oldukça tehlikelidir. Sıkılan sivilceler cildinizde iz bırakabilir yâda iltihaplı olan bir sivilce sıkıldığı anda daha fazla sivilcenin çıkmasına neden olabilmektedir.

Ergenlik döneminde başlayan sivilceler ileriki yaşlarda sorun olmaktadır. Ergenlik döneminde ortaya çıkan sivilcelerin sıkılması ile ileri ki yaşlarda izlerle başa çıkmak sorun olmaktadır. Sivilceler genellikle sırt, boyun, yüz, göğüs ve omuz bölgesinde sıkça görülmektedir. Bu bölgelerde çıkan sivilceler genellikle iltihaplı sivilceler olmaktadır. Bilinçsiz sıkıldığı anda ya cildinizde iz bırakabilir yâda iltihaplı olan sivilceler başka sivilcelerin çıkmasına neden olabilir.

[ads2]İltihaplı sivilcelerin yüz bölgesinde çıkması sonucunda yüzümüzde oluşan sivilce izleri kişileri olumsuz etkilemekte, psikolojilerini bozmaktadır. Cilt temizliğine her yaş ve dönemde özen göstermek gerekmektedir. Temiz bir cilt üzerine yapılan makyaj daha güzel görünmeyi sağlayacaktır. Ciltte oluşan sivilce lekelerini makyajla yâda kapatıcılar yardımı ile kapatmak oldukça zor ve cildimizi kötü görünmesine neden olmaktadır. Haftada 2–3 kere sivilceleri önlemek ve cildin kirliliğini önlemek için cilt maskeleri yapılması gerekmektedir. İltihaplı sivilcelerin oluşumunu engellemek için buhar banyosu yapmak cildin rahatlamasına ve gözeneklerin açılmasına yol açmaktadır. Sivilcelerden kurtulmak için kendi cilt tipinize göre temizleyici, sivilce önleyici maskeler kullanmanız gerekmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?